Moda sitemize hoş geldiniz. - 28 Ocak 2017
 • Moda
 • 534
 • 28 Ocak 2017
 • 2
 •  

Fondoten Kullanırken Dikkat!

Fondoten Kullanırken Dikkat!

Hanımefendiler ciltlerinin her daim pürüzsüz görünmesini ister. Günümüzde genetik sorunlardan, iş stresi, günün yorgunluğu derken bu sorunlar hemen cildimizde kendini gösteriyorlar. Yüzünüzde ufak de olsa maalesef pürüzler ortaya çıkıyor. Bu yüzden maksimum satın alınıp ve kusurları örtme de ilk sıra da yer alan fondötenler kurtarıcı ürün olarak bilinmektedir. Doğal olarak sadece fondöten sürüp geçmekle pürüzler kapanmıyor fondöten sürmenin de kendine özgü altın kuralları var. Doğru seçim yapın ve uygulayın ki cildiniz arzu ettiğiniz güzelliğe kavuşsun.

Fondöten seçiminde öncelikle teninize en uygun fondöteni seçmeniz gerekmektedir. Fondötenler kendi içeresinde çeşitli gruplara ayrılırlar. Bunlar; kremli fondöten, sıvı fondöten, stik, kuru fondöten… Hepsi kapatıcı özelliğe haizdir. Sıvı Fondötenler; kullanımı en basit olanıdır. Yüzünüzde renkli bir görünüm olmasını sağlar. Her cilt tipine uygun olduğu için genelde en çok kullanılan fondöten türüdür. Kremli fondöten; cildinize nemlilik ve yumuşaklık hissi veren fondöten çeşididir. Uygulanması rahat olduğu için kremli fondöten de sıkça tercih edilenler arasındadır.

Kuru fondöten; ek olarak pudra kullanan kadınlar kuru fondöten kullandıklarında buna ihtiyaç duymazlar. Önceden nemlendirilmiş yüze sünger desteği ile rahatlıkla sürebilirler. Fondöten sürmeden önce cildinizin temiz olmasına mutlaka dikkat edin. Yüzünüze nemlendirici sürün ki daha uzun süre yüzünüzde kalmasını sağlarsınız.

Cildinize en uygun rengi seçtikten sonrasında ister parmaklarınız isterseniz yumuşak bir sünger yarımdı ile yüzünüzün her yerine eşit şekilde yayın. Burun, kaş ve saç diplerine yakın yerleri de özenle kapatın. Sünger ile fondöteni kullanıyorsanız hafifçeçe süngeri ıslattığınızda daha güzel neticelar alabilirsiniz bayanlar Hep güzel kalın…

Yazar: Moda #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 2 YORUM YAPILMIŞ

  Fatma 31 Ocak 2017 - 10:19

  çok güzel bir anlatım olmuş bayağı da işime yaradı bu site çok bayağı işime yarayacak görünen o ki

  melek 31 Ocak 2017 - 14:55

  fondoten çoğu zaman yüzü güzelleştiriyor ama gereğinden fazla kullanılırsa zamanla yan etki yaratark cildimizi bozabilir. buna dikkat etmek lazım . çok önemli bir konuya değinmişsiniz