Moda sitemize hoş geldiniz. - 25 Ocak 2017
  • Moda
  • 422
  • 25 Ocak 2017
  • 0
  •  

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu özel günümüzde kusursuz görünmeliyiz. Harika bir düğün için gelin makyajı kusursuz yapılmalıdır. Gelin makyajı yapılırken ten rengimiz ile uyumlu olmalıdır. Yani temel makyaj yapma kurallarını içerir.

Doğru Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözlerinizi kapatın ve kendinizin fiziksel özellikleri gözden geçirin. Örneğin ben esmer bir tene sahibim bu tene hangi makyaj rengini veya kalıbını uygulayabilirim? Gelin makyajı yapılırken birçok fiziksel özelliklere dikkat edilir. İlk olarak gelinliğinizin modelinden başlayabiliriz ve bu modele göre makyaj tarzımızı seçmeliyiz. Çünkü kadınların gelinlikleri aylar öncesinden hazırdır. Eminim bu makaleyi okuduğunuz zaman aklınızda bir gelinlik modeli vardır. Tekrar gözlerinizi kapatın ve kendinizi gelinliğiniz ile hayal edin ve bu gelinliğe hangi saç modeli yakışır? Makyaja başlamadan önce gelinliğinizi ve saç modelinizi halletmiş olmalısınız. Daha sonra ten, göz ve saç rengimizi gibi özellikleri göz önünde bulundurmalıyız. Ayrıca salon düğünü veya kır düğünü makyajın renk tonunu etkileyebilir. Fakat yinede yapacağımız makyajı fiziksel özelliklerimiz yönlendirir. Makyajı yapan kişinin alışıla gelmiş donuk makyajı yapmak yerine bu özelliklerinizi göz önünde bulundurarak yapması güzelliğiniz açısından büyük önem taşıyacaktır. Eğer aklınızda yapacağınız makyajı için halen soru işaretleri var ise makyaj yapımını biraz daha ayrıntılı inceleyelim.

Esmer Bayanlar İçin Gelin Makyajı

Fondöten

Esmer bayanlarda makyaj yapımı biraz zor diyebiliriz. Çünkü makyajın temelini fondöten oluşturur ve fondöten seçimi yanlış yapılırsa makyajın temelleri yıkılır. Esmer bayanlar için fondöten seçimi yapmak biraz zordur. Uzmanların söylediklerin göre ten renginizi 2 ton açık renge sahip fondöten seçmelisiniz.

Göz

Gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Makyajın en önemli kısmı gözdür ve bu kısım kusursuz yapılmalı. Çünkü davetliler sizinle karşılaştıkları zaman direk olarak gözlerinize bakacaklar. Göz kısmında kullanılacak renkler canlı olmalı ve size masum bir güzellik katmalı. Yani bu kısımda ten rengimiz ile zıtlık yapmalıyız.

Allık

Amacımız masum bir güzellik olduğu için pembe gibi renkler kullanmalısınız.

Ruj

Kırmızı ve pembe renkler öneriliyor. Fakat ben kırmızıdan yanayım ve daha güzel görüneceğine inanıyorum. Her ne kadarda masum rolü oynuyorsak biraz da çekici olmalıyız.

Sarışın Bayanlar İçin Gelin Makyajı

Fondöten

Sarışın bayanlar için makyaj yapımı biraz daha kolay diyebiliriz. Çünkü fondöten seçimi çok kolaydır. Tek yapmamız gereken tenimizin renginden bir ton daha koyu renk seçmeliyiz.

Göz

Göz makyajımız da far yapımındaki renkler çok önemlidir bu yüzden kahverengi ve altın tonları gibi koyu renkler kullanmalıyız. Çünkü donuk bir makyaj yerine ten rengimizi koyulaştırarak gözlerimizi ortaya çıkartmalıyız. Daha sonra göz kalemi ile gözaltınızı renklendirebilirsiniz.

Allık

Masum bir güzellik için pembe gibi renkler seçmeliyiz.

Ruj

Pembe ruj sarışın bayanlar için en idealidir. Fakat kırmızı renkleri tercih eden bayanlarda var.

Tekrar özetlersek gelin makyajı yapılırken kişinin fiziksel özellikleri, gelinlik ve saç modeliniz göz önünde bulundurulmalı. Makyajı yapan kişinin herkese uyguladığı rutin makyajı uygulamasına izin vermeyiniz.

Yazar: Moda #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ