Moda sitemize hoş geldiniz. - 25 Ocak 2017
  • Moda
  • 428
  • 25 Ocak 2017
  • 0
  •  

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj güzelliğimiz açısından büyük bir öneme sahiptir ve bu sıcak aylarda yaz makyajı önerilerimiz ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Makyaj yapmak denince aklımıza kozmetik ürünler ile yapılan makyaj geliyor. Ancak kozmetik ürünleri 1 sene boyunca suratımıza aynı ve rutin bir şekilde uygulayarak zarar veriyoruz. Bu durumda suratımıza zarar vermeden nefes almasına izin vererek makyaj yapmamız gerekiyor.

Yaz için doğru makyaj yöntemi nedir?

Makyaj yapmak için kozmetik ürünler kullanıyoruz fakat bu ürünleri doğru yöntem ile kullanmalıyız. Örneğin bazı kozmetik ürünlerinde açıklama kısmında Güneş’e karşı koruma özelliğinin olduğu yazar. Bu mevsimde bu tarz koruma özelliğine sahip ürünler kullanmaya çalışım. Çünkü koruma sağladığı gibi cildinizin nem seviyesinin düzgün olmasında yardımcı olur.

 

Makyaj gün boyunca cildinizin üzerini kaplayacağı için cildimiz terleme yapamaz ve yağlanma meydana gelir. Bunun üzerine yoğun makyaj uygularsanız o zaman cildinizde sivilce ve lekeler oluşur. Bu yüzden kullanacağınız kozmetik ürünlerini çok iyi seçmelisiniz. Sizi sadece güzel göstermesi değil cildinizin sağlığını da koruması gerekiyor. Normal ciltlerde pek sorun çıkmasa da kuru veya çok yağlı bir cilde sahipseniz alacağınız kozmetik ürünlerini titizlikle seçmelisiniz. Doğru ürünleri aldıktan sonra uygulama aşamasında hafif yoğunlukta uygulamalısınız. Çünkü yoğunluk oranını düzgün yapamazsanız ürünün nefes alma ve nemlendirme özelliğini kullanmasına izin vermemiş olursunuz.

Yaz aylarında makyaj yapımına çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü havalar çok sıcak ve cildimiz sürekli terlemek isteyecek. Bu yüzden makyaj yoğunluğu çok hafif olmalı ve renk kullanımı abartılmamalı. Yüzünüze sürekli olarak Güneş ışınları temas edeceği için güneşe karşı korumalı kozmetik ürünleri kullanmaya dikkat edin. Hatta yaz makyajı yapmanın en önemli kuralı Güneş koruması diyebiliriz.

Kış aylarında yapılan makyaj modası genel olarak mat görünüme sahiptir. Yaz ise renkleri ve eğlenceyi çağrıştırdığı için biraz renkli makyaj yapabilirsiniz. Fakat renklerin birbiri ile uyumuna çok dikkat etmelisiniz. Çünkü ışık sürekli yüzümüze yansıyacağı için yüzümüz kusursuz görünüme sahip olmalı. Yani renkler birbirine karışmamış ve hafif yoğunluğa sahip bir makyaj. Tüm bu dediklerimizi doğru şekilde uygularsanız kendi güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Bildiğiniz üzere yanlış yapılan makyaj mevcut güzelliğinize zarar verebilir ve cildinizde problemler oluşturabilir.

Yazar: Moda #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ