Moda sitemize hoş geldiniz. - 25 Ocak 2017
  • Moda
  • 558
  • 25 Ocak 2017
  • 0
  •  

Yazın Kullanılacak Ruj Renkleri

Yazın Kullanılacak Ruj Renkleri

Ruj rengi seçimi güzelliğimiz açısından büyük öneme sahiptir. Karanlık ve ışığın az olduğu ortamlarda ruj seçmek kolay ve basittir. Fakat yaz için ruj seçimi biraz daha zor diyebiliriz. Çünkü yazın ışık daha çok ve ortam sürekli aydınlıktır. Bu yüzden hafif renkler kullanmalıyız.

Bana Uygun Ruj Rengi Seçimi

Bizler yaz için hangi rengi söylersek söyleyelim ilk olarak bu rengin size uygunluğu önemlidir. Yani kendi ten rengimizi iyi bilmeli ve hangi renklerin yakışacağına karar vermeliyiz. Bildiğiniz üzere ruj rengi alanında yüzlerce seçenek var. Bu seçeneklerin çok olmasından dolayı hangi rengi seçmemiz gerektiği zorlaşıyor. Hafif renkleri seçmemiz gerektiği için bu seçenekleri biraz küçültebiliriz.

Ruj rengi seçimi makyajın nasıl yapıldığına da bağlıdır. Yani hem ten renginiz hemde o günkü makyaj tarzınıza bakarak renk belirlemelisiniz. Gündelik makyajda genel olarak sade renkler seçilir. Bu yüzden ruj rengi sade seçilmelidir. Özel bir gün ise de sade seçilebilir. Özel gün olması makyajı bol yapmanız gerektiği anlamına hiçbir zaman gelmez. Kaldı ki birçok arkadaşım güzelliğini makyajı yanlış yaparak harap ediyor. Birçok ünlü makyajın sade yapılması ile beraber daha doğal ve güzel görünüm elde edebileceklerinin farkındalar. Aşağıdaki galerimizde birçok ünlünün resmini paylaştık makyajın ve rujun sadeliğini gözden geçirin.

Yazın Hangi Renkleri Kullanmalıyım?

Yukarıdaki paragrafta bahsettiğimiz üzere ilk olarak ruj rengi ten ve makyaj rengimize uyumlu olmalıdır. Daha sonra pembe, ten rengi, açık kırmızı ve dudak parlatıcısını kullanarak hafif renkler kullanabiliriz. Bu renkleri genel isimleri ile yazdım biliyorsunuz ki yüzlerce farklı isim var ve onları buraya yazmaya kalksam makale matematik işlemine döner. Bu yüzde genel olarak renkleri yazmamız daha iyi.

Açık ve parlak renkli rujlar gençler tarafından daha çok tercih edilir. Aslında kırmızı, siyah ve mor gibi ruj renkleri hem sizi yaşlı gösterir hemde ortama uygun olmayabilir. Piyasada birçok ruj rengi var fakat en kullanışlı olanları yine genel renklerdir. Yani kırmızı, pembe ve ten rengidir.

Yazar: Moda #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ